wyszukiwanie zaawansowane
» Manga

Promocje

Strażnik domu Momochi #1

Strażnik domu Momochi #117.50 zł16.50 zł

Strażnik domu Momochi #3

Strażnik domu Momochi #317.50 zł16.50 zł

Strażnik Domu Momochi #6

Strażnik Domu Momochi #617.50 zł16.50 zł

Strażnik Domu Momochi #8

Strażnik Domu Momochi #817.50 zł16.50 zł

ATAK TYTANÓW komplet 1-14

ATAK TYTANÓW komplet 1-14322.00 zł312.00 zł

Opinie o produktach

 • Naruto #23

  Naruto #23Ocena produktu 4/5

  Wspaniała manga zwłaszcza, że są nowe słóweczka, stanowczo…
 • Przypinka Lightcik

  Przypinka LightcikOcena produktu 5/5

  Przypinka solidna. Kolory identyczne jak na zdjęciu.…
 • Doubt #01

  Doubt #01Ocena produktu 5/5

  Tytuł ten poleciała mi znajoma. Fabuła jest bardzo…

Kontakt

Ankieta

Jakiego asortymentu chcesz więcej w sklepie

 • japońskiego jedzenia
 • zagranicznych mang i anime
 • gadżetów
 • artykułów do rysowania
 • książek o Japonii
 • innych komiksów
 • niczego, jest wszystko co potrzebuję

Manga

Manga to pisząc najprościej i najkrócej komiks japoński. Ne są to jak mylnie twierdzi większość Polaków chińskie bajki. Po pierwsze nie jest chiński, tylko japoński, po drugie to nie bajki tylko komiksy. W kulturze japońskiej są bardzo popularne i czytane przez olbrzymią część społeczeństwa. Zarówno przez młodych jak i starszych ludzi. Nakłady najpopularniejszych tytułów są liczone w milionach sztuk, a ich twórcy są niezwykle lubiani i szanowani. Jest bardzo dużo gatunków mangi takich samych jak gatunki filmowe. Czyli są horrory, komedie, obyczajowe, kryminalne, a także podzielone są na komiksy dla dziewczyn, chłopców czy wręcz fanów akcji np. która ma miejsce w szkole czy w kosmosie. Japończycy często czytają je podczas przerw obiadowych, przemieszczania się i podróżowania, a także w wolnym czasie. Sporą popularnością cieszą się tytuły, które mają nas rozbawić. Jak widać nie tylko my lubimy się pośmiać i poprawić sobie tym humor.


W Polsce manga zaczęła się pojawiać po roku 89, kiedy to telewizje zaczęły wyświetlać pierwsze anime, czyli filmy na podstawie mang. Razem z nimi pojawiły się dwa wydawnictwa prowadzone przez Japończyków i zaczęły wydawać mangi na naszym rynku. Z czasem liczba wydawnictw się powiększyła ale nie jakoś znacząco. Nadal jest to w naszym kraju produkt niszowy i osiąganie podobnej sprzedaży co u naszych europejskich sąsiadów jest w najbliższym czasie niemożliwe. Komiks mimo wszystko stale się popularyzuje i dociera do nowych ludzi, którzy zaczynają cenić sobie tą sztukę. Obecnie jest na rynku coraz większa oferta tytułów, która kierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży ale także do dorosłych. Wydania są bardzo dobrej jakości, a cena nie jest wygórowana, porównując ją do cen książek.


Czym urzekają mangi? Przede wszystkim kreską, czyli grafiką. Każdy komiks to jakaś opowieść, historia, którą możemy zobaczyć oczami twórcy. Mamy obrazki, mamy dialogi. Wszystko można przeczytać o wiele szybciej niż książkę, bo tekstu jest tutaj zdecydowanie mniej ale jeśli chcemy możemy również wiele czasu poświęcić obrazkom, które w wielu pozycjach są naprawdę rewelacyjne i każda strona to małe dzieło sztuki. Perspektywa, gra cieni, wygląd postaci. Wszystko to stoi w wielu pozycjach na bardzo wysokim poziomie i może się niesamowicie podobać.

 

Często są to też opowieści bardzo długie, a jak wiadomo seriale cieszą się sporym uznaniem. Dlatego i te pozycje można potraktować podobnie. Mamy czas na poznianie bohaterów, polubienie ich, przeżywanie z nimi różnych sytuacji życiowych i stale ciekawi nas jakie dalej będą ich perypetie. Działają tutaj te same sprawdzone mechanizmy, które widzimy w filmach. Oczywiście są tacy twórcy, którzy stawiają na fabułę i grafika jest dla niej tylko tłem lub jest dokładnie na odwrót. Kombinacji jest bardzo dużo, podobnie jak tytułów, które można liczyć w setkach tysięcy. W naszym kraju mamy tylko mały wycienek, często najpopularniejszych dzieł. 


Dlatego moi mili nie dajcie sobie wmówić, że jest to twórczość tylko dla dzieci. Jest to zwyczajnie nie prawda. Są tutaj historie i opowieści dla różnego czytelnika o różnych upodobaniach. Oczywiście jest to też dobry start do czytania dla najmłodszych. Jest dużo obrazków ale i trochę treści, przez co się oni nie nudzą. Znam wiele osób, które zaczynały swoją przygodę z komiksem i dopiero potem zaczynały czytać książki.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl